Šį egzaminą privalo išlaikyti ir gauti pažymėjimą fiziniai asmenys, kurie dirba darbą netiesiogiai susijusį su geležinkelių transporto eismu, tai yra:

  • asmenys, atsakingi už geležinkelio įmonių (vežėjų), geležinkelių infrastruktūros valdytojų ar kitų įmonių (juridinių asmenų, kitų organizacijų, juridinių asmenų filialų, kitų organizacijų filialų), kurios neįgijusios geležinkelio įmonės (vežėjo) licencijos naudojasi geležinkelių infrastruktūra, manevruodamos ir (ar) važiuodamos į geležinkelių infrastruktūros objektų statybos, remonto ir (ar) techninės priežiūros darbų atlikimo vietą ar iš jos, ir kurios Lietuvos Respublikos geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo (toliau – GTESĮ) nustatyta tvarka turi įgyti bendrąjį saugos sertifikatą, geležinkelių transporto eismo saugos valdymo sistemų įgyvendinimą;

  • asmenys, kurie dirba pavojingosiose geležinkelio zonose.

Egzamino kaina 1 asmeniui – 32 eurai.

Egzamino kaina, jei pasiruošimo egzaminui mokymai klausomi GDME, 1 asmeniui – 22 eurai.

PRAŠYMO LAIKYTI EGZAMINĄ PATEIKIMO TVARKA:

Prašymas gali būti pateiktas per atstumą elektroniniu paštu egzaminai@gdme.lt arba per atstumą siunčiant registruotu paštu adresu Žemaitės g. 9, LT-73423 , Skaudvilė arba tiesiogiai kreipiantis į Geležinkelių darbuotojų mokymo ir egzaminavimo centrą gyvų mokymų ar egzaminų metu.

Prašymą gali pateikti ir asmens, pageidaujančio gauti pažymėjimą, įgaliotas atstovas, pateikęs rašytinį įgaliojimą, atitinkantį Lietuvos Respublikos civilinio kodekso reikalavimus.

EGZAMINO LAIKYMO TVARKA:

Egzaminavimo metu tikrinamos ir vertinamos žinios iš šių teisės aktų:

  1. Techninio geležinkelių naudojimo nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 1996 m. rugsėjo 20 d. įsakymu Nr. 297 „Dėl Techninio geležinkelių naudojimo nuostatų patvirtinimo“, I skyriaus III skirsnio, II skyriaus IV skirsnio 4.4, 4.6 ir 4.7 papunkčių, II skyriaus VIII skirsnio 8.1.1 ir 8.1.2 papunkčių, II skyriaus X skirsnio 10.2 papunkčio, IV skyriaus XVII skirsnio 17.1.1 ir 17.2.12 papunkčių;

  2. Geležinkelių transporto eismo signalizacijos taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 1997 m. gruodžio 30 d. įsakymu Nr. 483 „Dėl Geležinkelių transporto eismo signalizacijos taisyklių patvirtinimo“, priedo XII skyriaus 18 punkto ženklų Nr. 18.1–18.9 ir 18.11-18.16, priedo XIII skyriaus 19 punkto signalų Nr. 19.1, 19.2, priedo XIV skyriaus 20 punkto signalų Nr. 20.1, 20.2, 20.13, 20.16;

  3. Geležinkelių eismo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 1999 m. gruodžio 30 d. įsakymu Nr. 452 „Dėl Geležinkelių eismo taisyklių patvirtinimo“, 1-3 skyrių, 4.1, 5.1, 6.1, 7.1, 8.1, 9.1 ir 10.1 papunkčių, 11 skyriaus, 14.1 ir 14.4 papunkčių, 15-16 skyrių, 2 priedo, 5 priedo 2 punkto, 7 priedo, 19 priedo.

Egzaminai vykdomi tik lietuvių kalba. Jeigu pareiškėjas nemoka kalbėti ar nesupranta valstybinės lietuvių kalbos, egzamino metu gali dalyvauti vertėjas, sugebantis versti į egzaminuojamajam suprantamą kalbą. Vertėjo išlaidas apmoka egzaminuojamasis.

Pareiškėjai ir vertėjai, atvykę laikyti egzamino, privalo su savimi turėti ir egzaminuotojui pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Pareiškėjams ir vertėjams, nepateikusiems asmens tapatybės dokumento, egzaminą laikyti (dalyvauti egzamine) draudžiama.

Testą sudaro 30 klausimų po 3 atsakymų variantus į kiekvieną klausimą.

Egzamino metu draudžiama naudotis mobiliojo ryšio ir kitomis informacijos perdavimo ar priėmimo priemonėmis, kalbėti su kitais asmenimis, išskyrus pokalbius su vertėju.

Laikoma, kad egzaminas išlaikytas, jeigu pareiškėjas teisingai atsako į ne mažiau kaip 25 testo klausimus.

Egzamino testui spręsti skiriama ne daugiau kaip 1 val.

ASMENŲ, KURIŲ DARBAS NETIESIOGIAI SUSIJĘS SU GELEŽINKELIŲ TRANSPORTO EISMU, EGZAMINAI

Susisiekite dėl užsakymo

Jei turi klausimų ar norite sužinoti daugiau informacijos apie siūlomas paslaugas ar produkciją, susisiekite su mumis. Jei neradote ko ieškojote, pasakykite mums savo norus ar idėjas ir mes pasistengsime jas įgyvendinti.